- 14.05 22:28 Ці речі варто прибрати перед приходом гостей: чому деякі нюанси дуже важливі
- 14.05 22:01 Наймодніше морозиво: готується миттєво
- 14.05 21:32 Селена Гомес відповіла на чутки про зраду її нареченого Бенні Бланко
- 14.05 21:25 «Шахтар» у серії пенальті переміг «Динамо» і став 15-разовим володарем Кубка України: відеоогляд матчу
- 14.05 21:01 Пересадка квітучої полуниці: як це зробити, щоб не втратити врожай
- 14.05 20:45 «У своїх роботах прагну передати подих миті», — художниця Ольга Ковтун
- 14.05 20:33 Його відрізняли турбота та працьовитість: на Сумщині загинув воїн з Прикарпаття
- 14.05 20:06 Ідеальний медовик, який завжди виходить: приготуйте, бо дуже смачно
- 14.05 19:46 Мобілізація по-новому: що змінилося з травня для військовозобов’язаних
- 14.05 19:19 Як припинити пити: відомий блогер попросив про допомогу
- 14.05 19:12 Міськрада Одеси витрачає мільйони бюджетних коштів на проектування, хоча я готовий оплатити роботи на Інклюзивному пляжі приватним коштом, — Юрій Дегас
- 14.05 18:59 Дівам — «Паж Кубків» та несподівані новини, Козерогам — «Сімка Мечів» і обережність: Таро-прогноз на четвер, 15 травня
«Передавала бойовикам дані про українську техніку та бійців»: організаторка мережі інформаторів Багіра отримала строк

Рівненський міський суд визнав винною уродженку Донецька Олену Моісеєнко у сприянні терористичній організації і державній зраді. Про це стало відомо з опублікованого вироку.
З матеріалів справи: у січні 2017 року жінка, перебуваючи на окупованій території Донецької області, спільно з іншими особами створила агентурну мережу. До неї залучила громадян України, які проживали на території, що знаходиться поблизу лінії розмежування, та які мають знайомих з числа осіб, що проживають поблизу шляхів переміщення військової техніки в зону проведення АТО. Мова йде про Ізюм, Слов'янськ, Краматорськ, Волноваху… З метою ідентифікації себе Олена використовувала позивний Багіра, а всю інформацію ворогам передавала телефоном. Учасники агентурної мережі теж використовували позивні. Інформація передавалась бойовикам Кадету, Ангелу, а також безпосередньо військовому керівництву «днр», які використовували позивні 203, Шайтан та ін. й позиціювали себе як представники спеціальних служб рф (федеральної служби безпеки, головного розвідувального управління міністерства оборони рф тощо).
Читайте також: «Ремонтував військову техніку рашистів»: на Сумщині судили пенсіонера-колаборанта
Рівненський міський суд розглядав справу без обвинуваченої. На думку її адвоката, слідчими не доведено, що вона та організаторка мережі інформаторів є однією і тією ж особою. Натомість прокуратура та слідчий суддя мали докази — копії паспорта Олени Моісєенко, роздруківки руху коштів по рахунку, а також копії анкети-заяви про приєднання до банківських послуг. Крім того, в ютубі були виялені ролики із такими назвами: «Багира: Где закон об ополчении», «Корректировщица „ДНР“ Багира вышла из подвала и требует у России: Где мои деньги», «Cамое страшное — седые дети». Жінка, яка фігурувала там, ззовні дуже схожа на зрадницю Олену.
Зрештою, суд присудив їй 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її найближчим часом обіцяють затримати.
До слова, ще у 2015 році кремлівські ЗМІ розповідали про «ополченку» Багіру. Відомо, що вона працювала секретарем на кафедрі фізики місцевого університету, після того вступила на психолога. З травня 2014 року почала займатися збором аналітичних даних щодо пересування української техніки та особового складу. Усі дані передавалися Оленою до штабу «Калізей», а також командирам, які мали позивні Скажений та Шайтан. То ж насправді діяльність цієї мразоти почалась ще задовго до того, як її почали документувати слідчі України.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що на Львівщині оголошено підозру зраднику — колишньому співробітнику КДБ, що коригував вогонь ворога по Яворівському полігону.
3631Читайте також: У Херсоні підірвали відомого зрадника-колаборанта, однопартійця Шарія
Читайте нас у Facebook