- 08:56 Агресор продовжує терор мирних міст: застосовував важку артилерію, дрони та КАБи, є постраждалі
- 08:18 Тільки гарний настрій та жодних фізичних навантажень: гороскоп на 29 травня та порада від мольфара про те, як отримати фінанси від Всесвіту
- 00:02 «Челсі» за тайм знищив «Бетіс» та встановив історичне досягнення: відеоогляд фіналу Ліги конференцій
- 28.05 22:27 Секрети якості еспресо та капучино: деякі нюанси можуть вас здивувати
- 28.05 22:01 Фантастично смачний тарт: тонке хрумке тісто та соковита начинка
- 28.05 21:30 Покурила — то й що: Брітні Спірс порушила мовчання щодо скандалу на борту літака
- 28.05 21:01 Розкидайте навколо герані й будете насолоджуватись рясним цвітінням
- 28.05 20:45 «Фарфорові статуетки на тему материнства — ода любові, що є основою життя», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 28.05 20:32 Боронив країну з 2015 року: на Сумщині поліг 36-річний кулеметник
- 28.05 20:07 Швидкий банановий десерт: корисно і дуже смачно
- 28.05 20:04 В Україні поновили правила бронювання від мобілізації: що змінилося
- 28.05 19:46 Божевільний: Лілія Ребрик відверто про свої почуття
Загрожує оборонним контрактам: підприємства ОПК звернулися до Кабміну через мобілізацію працівників

Провідні державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу, що визнані критично важливими для економіки України в умовах воєнного стану та мають законну підставу бронювати до 100 відсотків працівників включно, закликають владу не мобілізувати офіційно працевлаштованих працівників своїх підприємств під час звіряння даних у ТЦК та СП.
Про це повідомляє «Економічна правда».
Понад сорок підприємств, серед яких виробники ракетного озброєння, артилерії та снарядів, мінометів і пострілів до них, бронетехніки, безпілотних літальних апаратів, засобів радіоелектронної боротьби, у зверненні до прем'єр-міністра, міністрів оборони та стратегічних галузей промисловості, а також — Головнокомандувача ЗСУ, звертають увагу на те, що, після одночасного набуття чинності низкою законних та підзаконних актів під загрозою постав виробничий потенціал вітчизняного ОПК.
Зокрема, після досягнення працівником 25-річного віку підприємство зобов’язане звіряти його військово-облікові дані з ТЦК та СП, а працівник — пройти військово-лікарську комісію. Також Міноборони переглядає чи змінює перелік військово-облікових спеціальностей, через що окремі ВОС стають недійсними, внаслідок чого військовозобов’язані мають звертатися до ТЦК та СП стосовно внесення змін у військово-облікові документи.
«Існують непоодинокі випадки, коли саме в цей „перехідний“ період ТЦК та СП здійснюють мобілізацію зазначеної категорії працівників, хоча мають офіційні докази їхньої безпосередньої участі у реалізації державних контрактів оборонного призначення. Попри участь таких фахівців у виконанні державних контрактів з держзамовником у сфері оборони та особливої важливості для галузі ВПК, одразу після проходження ВЛК таким працівникам вручається мобілізаційне розпорядження без можливості здійснити бронювання», — зазначають керівники оборонних підприємств.
За таких умов, як стверджується у зверненні, Генеральний штаб та Міністерство оборони України відмовляють підприємствам у погодженні бронювання військовозобов’язаних працівників, які не здійснили заміну приписного свідоцтва на тимчасове посвідчення, не оновили військово-облікову спеціальність або інші військово-облікові дані.
Така ситуація загрожує виконанню державних оборонних контрактів та негативно впливає на обороноздатність держави. Підприємства ОПК наголошують на необхідності запровадження правового механізму відтермінування вручення мобілізаційних розпоряджень працівникам підприємств, визнаних критично важливими для оборони України, що дозволить бронювати спеціалістів після оновлення їхніх військо-облікових даних.
164Читайте нас у Facebook