- 14:00 Що вибрати в липні для підживлення городніх культур (поради агрономів)
- 13:48 Хто в НАБУ знищує його репутацію: «Українські новини» оприлюднили ТОП-10 корупційних та кримінальних скандалів бюро
- 13:30 Деякі продукти подорожчали на 26%: у НБУ розповіли, які товари подорожчали і чому
- 12:54 Спрацює навіть у страшну спеку: як швидко охолодити салон автомобіля, що стояв під палючим сонцем (лайфхак для водіїв)
- 12:31 «Усе, як на війні, — не знаєш, чим закінчиться»: полтавець-військовий та його дружина відкрили майстерню з виготовлення кахлів ручної роботи
- 11:56 Таро обіцяють здійснення мрій: кому Всесвіт подарує 10 липня тільки хороші новини
- 11:49 Стрілянина в Києві: що повідомляє поліція про вбитого на вулиці чоловіка
- 11:33 До осені росія запускатиме по Україні понад 1000 дронів за раз, — аналітики
- 10:53 Молода кукурудза за рецептом Олександра Городника: готується у мікрохвильовці всього за три хвилини
- 10:52 Росіяни вдарили по Києву балістикою, крилатими ракетами та «Шахедами»: як відпрацювала ППО
- 10:32 «Знищу кляту Москву»: що обіцяв Трамп донорам його виборчої кампанії у 2024 році
- 10:03 Є місця, де вода сягає майже трьох метрів: дощі затопили Львів
Тільки не паспорт і не посвідчення водія: які документи мають право вилучати представники ТЦК

Після того, як відразу вісім категорій військовозобов'язаних втратили право на відстрочку від мобілізації, перевірки документів у чоловіків можуть стати більш ретельними.
Представники ТЦК під час перевірки мають право вилучати у військовозобов'язаних деякі документи. Втім, це не стосується паспорта чи посвідчення водія, пояснив адвокат Дмитро Франчук «РБК-Україна».
За його словами, повноваження представників ТЦК та СП обмежені перевіркою та вилученням виключно військово-облікових документів у випадках, передбачених законом:
- військовий квиток;
- приписне свідоцтво;
- тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
- інші документи, які підтверджують придатність до військової служби.
«ТЦК не мають права вилучати у вас паспорт, посвідчення водія, банківські картки та інші документи, які не стосуються військового обліку», — наголошує адвокат.
Якщо у людини незаконно забрали ці документи, то необхідно з'ясувати у представників ТЦК, на якій підставі вони це зробили, попросити показати відповідний правовий акт або розпорядження, яке дозволяє це робити.
Також в подібних випадках потрібно зробити наступне:
- Зафіксуйте ситуацію. Якщо це можливо, запишіть розмову або зафіксуйте факт вилучення документів на відео. Це може бути важливим доказом у разі подання скарги.
- Зверніться до поліції. У разі незаконного вилучення документів негайно зверніться до поліції з заявою про неправомірні дії. Ваша заява повинна бути офіційно зареєстрована, і ви маєте право отримати витяг з реєстру.
- Подавайте скаргу до прокуратури або суду. Якщо поліція не діє або ситуація вимагає додаткових заходів, ви можете звернутися зі скаргою до прокуратури або подати позов до суду з вимогою повернути документи та притягнути винних до відповідальності.
- Зверніться до правозахисних організацій. Існує низка правозахисних організацій, які можуть надати юридичну допомогу та підтримку у таких ситуаціях.
«Завжди пам'ятайте, що жодна установа, включаючи ТЦК, не має права порушувати ваші законні права. Якщо ви відчуваєте тиск або погрози, негайно шукайте юридичну допомогу», — додає адвокат.
Нагадаємо, що дані у ТЦК та СП не потрібно оновлювати людям, які не є громадянами України, тим, хто за рішенням ВЛК має статус «не придатний до несення військової служби» або досягли граничного віку перебування в запасі. Також призову не підлягають люди старші за 60 років.
Фото з відкритих джерел
65433Читайте нас у Facebook