- 10.07 22:56 «Шахтар» з шістьма голами бразильців розшматував віцечемпіона Фінляндії: відеоогляд матчу відбору Ліги Європи
- 10.07 22:28 Молоко, а потім пластівці — чи навпаки: ці правила етикету шведського столу варто знати
- 10.07 22:01 Мигдаль з розмарином: смачно так, що не відірватися
- 10.07 21:31 Це може бути найрізноманітніша їжа: як приховані калорії заважають схуднути
- 10.07 21:02 «Це не дрібниця»: Бен Аффлек відверто висловився щодо нових стосунків Дженніфер Лопес
- 10.07 20:45 «Цю професію називають професією майбутнього», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 10.07 20:06 Персиковий джем: за цим рецептом він виходить ідеальним
- 10.07 19:59 Помер легендарний ексфутболіст «Карпат», який забивав за збірну Радянського Союзу
- 10.07 19:41 рф створила новий підрозділ для посилення армії: аналітики розповіли, чим це загрожує
- 10.07 19:39 Під Києвом загинув маленький хлопчик: на нього покотився Renault Master без водія
- 10.07 19:29 Стрільцям — «Королева Кубків», Левам — «Туз Пентаклів», а Овнам — «Маг»: Таро-прогноз та поради карт на 11 липня
- 10.07 19:15 Торгував в сільському магазині: емоційний допис популярного телеведучого підкорив Instagram
В Україні частину медиків «розбронюють» та мобілізують на один рік

В Міністерстві охорони здоров'я України, де раніше повідомляли, що стовідсоткову бронь від мобілізації отримали військовозобов'язані медичні працівники, які працюють в закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладах громадського здоров’я, установах, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, в центрах крові, заявили, що з деяких медиків бронь може бути знята.
Як повідомляють в МОЗ, механізм розбронювання обговорювало керівництво міністерства та командування Медичними силами ЗСУ. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначав що «левова» частка поранених бійців наразі лікується в цивільних медичних закладах, тому й було ухвалено рішення щодо бронювання медперсоналу.
«Водночас розуміємо і потреби фронту. Для того, аби покрити їх, координуємося з Міноборони та Командуванням Медичними силами. Рішення щодо розбронювання медиків мають ухвалюватися з урахуванням реальних потреб у фахівцях того чи іншого профілю. Важливо зберігати баланс, щоб медична система працювала ефективно і для фронту, і для тилу», — підкресливі він та додав, що «розбронювання» відбуватиметься на запит від Міноборони та командування Медичними силами щодо потреб в тих чи інших фахівцях-медиках.
Своєю чергою МОЗ, координуючись із департаментами охорони здоров’я, вестиме консультації та формуватиме списки необхідних медпрацівників.
Підкреслюється, що процес буде організовано таким чином, аби забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів. А подання про розбронювання здійснюватимуть керівники медзакладів засобами порталу «Дія», відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Під час мобілізації з медиками укладатимуть контракти терміном на 1 рік.
Нагадаємо, що в Україні заброньовано 90% особового складу ДСНС. А працівники підрозділів оперативного реагування (пожежні, сапери, рятувальники, хіміки, інженери тощо) заброньовані повним складом.
Фото з сайту МОЗ
680Читайте нас у Facebook